Šestáci z Křenova vyhráli krajskou jazykovou soutěž a naučili se 271 slovíček

23.11.2021

Brno, 22. listopadu 2021 – Žáci 6.A ze ZŠ a MŠ Křenov v okrese Svitavy zvítězili v krajském kole mezinárodní soutěže v učení cizích jazyků s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Soutěž probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a télovýchovy ČR v online aplikaci na učení slovíček WocaBee. Do třetího ročníku šampionátu se zapojilo rekordních téměř 60 000 žáků a soutěží v něm třídy základních a středních škol z celé České republiky. Žáci ze ZŠ a MŠ Křenov po svém vítězství v rámci v rámci Pardubického kraje postupují do celostátního kola, které se uskuteční od 17. do 24. listopadu 2021. Vítězové celostátního kola budou v prosinci reprezentovat Českou republiku v závěrečném česko-slovenském finále šampionátu.

Šestáci z Křenova vyhráli krajskou jazykovou soutěž a naučili se 271 slovíček

Šestáci z Křenova vyhráli krajskou jazykovou soutěž | Foto: WocaBee

WocaBee (www.wocabee.app) je webová aplikace pro učení cizích slovíček pro školy. Funguje velmi jednoduše – učitel průběžně zadává do aplikace balíky slovíček, které si žáci procvičují 8 různými metodami. Aplikace využívá tzv. umělou inteligenci – každému se individuálně přizpůsobuje podle toho, ve kterých slovíčkách dělá žák chyby. Učitel má možnost spustit písemky, které jsou ihned automaticky vyhodnoceny, nebo spustit ze slovíček online hru. Aplikaci již využilo téměř 300 000 žáků a učitelů v České republice i v zahraničí, přičemž průměrné hodnocení dosahuje 5 z 5-ti hvězdiček.

 

Jazyková soutěž v učení cizích slovíček v aplikaci WocaBee probíhá na českých i slovenských školách už potřetí. V soutěži se hodnotí píle v učení se slovní zásoby, o které vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci, tzv. WocaPoints. V jednotlivých kolech soutěže vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Třída tak soutěží jako tým a v šampionátu si narozdíl od jiných školních soutěží své vědomosti zlepšují všichni žáci ve třídě.

 

Do celostátního kola soutěže se probojovali žáci ze ZŠ a MŠ Křenov z okresního a krajského kola v konkurenci 4 zapojených tříd. V krajském kole soutěže dosáhli průměrně 606 bodů, tzv. WocaPoints na jednoho žáka. Pro lepší představu – každá správná odpověď při procvičování slovíček v aplikaci znamená zisk přibližně 2 WocaPoints.

 

Paní učitelka Miroslava Slechanová, která ve třídě vyučuje anglický jazyk, komentuje soutěž a výkon svých žáků následovně: „Moje žáčky velmi baví nejen soutěž, ale všeobecně celá aplikace WocaBee. Jsou velmi pyšní na to, že přestože jsme malá vesnická škola, tak dokázali porazit i mnohem větší školy a dokonce i školy střední. Je to pro ně zároveň i velká motivace.“

 

Celostátní kolo soutěže Jazykový WocaBee šampionát probíhá v termínu 17. – 24. 11. 2021. Vítězové celostátního kola se na začátku prosince virtuálně „utkají“ v bonusovém česko-slovenském finále s nejlepšími ze Slovenska. Dosavadní výsledky soutěže jsou dostupné na

https://wocabee.app/soutez/

 

Jazykový WocaBee šampionát v České republice podpořili:

Hlavní partneři: HAPPY, LangBee, Mixit

Partneři: Alza.cz, Anton Toma, Dedoles, Inspio, Martinus, Vydavatelství FLP

Mediální partneři: all4fun.cz, Učitelské noviny

 

Autor: WocaBee

Comments are closed.