Návštěva chovatelské přehlídky a výstavy trofejí

27. dubna 2017 jsme se s dětmi vydali na chovatelskou přehlídku a výstavu trofejí, kterou pořádal ČMMJ, z.s., OKRESNÍ MYSLIVECKÝ SPOLEK SVITAVY, z pověření Městských úřadů měst Polička, Svitavy, Litomyšl a Moravská Třebová. Tímto bychom chtěli poděkovat panu Jurníčkovi, který nás na tuto akci pozval. Dětem se výstava velice líbila. Na začátku si děti skládaly puzzle s motivy lesní zvěře. Poté se nás ujal velice příjemný myslivec, který děti provedl vystavenými trofejemi. Vysvětlil jim co to trofeje jsou, z čeho jsou, a proč se jim vůbec trofeje říká. Dalším stanovištěm byli lovečtí psi. Toto stanoviště se dětem líbilo nejvíce. Myslivci dětem vysvětlili co mají za rasu pejska a jak ho při lovu využijí. Pak si děti mohly pejsky pohladit a díky tomu se toto stanoviště stalo velice oblíbeným. I další stanoviště děti velice zaujalo. Bylo to stanoviště sokolníků. Na ukázku s sebou sokolníci měli sokola a orla. Ten se rád dětem ukázal v plné kráse, což děti nadchlo. Posledním stanovištěm bylo stanoviště trubačů. Zatroubili dětem různé povely, které se troubí na honech a nakonec nechali zahrát i děti. S celou výstavou se děti rozloučily namalováním obrázků a nakonec byly odměněny krásnou medailí, pexesem a omalovánkou.