Březen – měsíc knihy 2/2

V rámci měsíce knihy proběhlo na prvním stupni mnoho čtenářských aktivit. Všechny tyto akce se na naší škole uskutečnily v rámci zvyšování čtenářské gramotnosti dětí. Cílem našeho snažení je podnítit u dětí zájem o četbu a přivést děti zpět ke knihám.

Ke zlepšování čtenářských dovedností našich žáků přispívá i rozšíření a obohacení knižního fondu školní knihovny. Dětem   1. stupně   jsou také volně  k dispozici dětské knihy a časopisy v jednotlivých třídách.

POSEZENÍ  S PANEM  SEKOROU   ANEB  PUTOVÁNÍ  S  FERDOU  MRAVENCEM

Děti se seznámily se spisovatelem Ondřejem Sekorou. Paní učitelka Trčková jim připravila zábavnou hodinku s čtením příběhu a s plněním čtenářských úkolů, za jejichž splnění na ně čekala malá odměna.

DNES  NÁM  ČTE  PANÍ  UČITELKA

Další čtenářské odpoledne si připravila paní učitelka Langhamerová. Odpolední čtení patřilo pohádce Alabastrová ručička, kterou napsala spisovatelka Božena Němcová. Tentokrát se ale k velké radosti dětí role vyměnily a žákům četla paní učitelka.

RYCHLOČTENÍ

soutěž ve čtení neznámého textu pro žáky 1. – ročníku