Masopust 2019

I my jsme si ve školce oslavili Masopust. S dětmi jsme si povídali o masopustních tradicích, děti si vyráběly klauny, od začátku týdne si nosily masky a v pátek jsme si udělali ve školce karneval a masopustní průvod vesnicí. Děti si doma s rodiči připravily krásné masky, takže karnevalový rej byl opravdu pestrý. Na karnevale nechyběly princezny, hrdinové, čarodějnice a čarodějové, jednorožci, zvířátka a další pohádkové bytosti, kdo chtěl, tak si nechal na obličej namalovat masku. Na masopustní průvod vesnicí jsme vyrazili s různými hudebními nástroji, které nás provázely celou dobu. V masopustním průvodu nám nechyběly tradiční masopustní masky jako je nevěsta, medvěd, bába, zastoupení různých řemesel a zvířátek. I když nás byl menší počet, tak se průvod vydařil a všichni jsme z něj měli velikou radost.

Comments are closed.