Výlet vláčkem do Boskovic

Ve středu 12. června jsme se s dětmi vypravili na velký výlet. Tento den nás čekalo velké cestování. Začali jsme ráno v 7 hodin na Křenovské zastávce a vydali jsme se do Velkých Opatovic, kde jsme přestoupili na vláček, který nás zavezl do Boskovic. V Boskovicích jsme si udělali procházku na zámek. Po cestě jsme se zastavili na dětské hřiště, kde se děti vyřádili, pak jsme se stavili na zmrzlinu a poté jsme si to namířili rovnou v zámku. Občerstvovací přestávku jsme si udělali v letním kině blízko zámku a 8 statečných dětí se s paní učitelkou vydalo na výšlap k Boskovickému hradu. V 11 hodin na nás v zámku čekal pan kníže, který nás zámkem provedl a zavedl nás i k paní kněžně, která nás provedla zbytkem zámku. Na zámecké zahradě nás čekali loupežníci, kteří si pro děti připravili peškové turnaje: boj s „meči“, střelbu z luku a kuše a chytání věnečků na meč. Poté jsme se s dětmi vydali zpátky na autobusové nádraží a zpátky domů. I přes již letní počasí se nám výlet vydařil a domů jsme se vrátili se spoustou krásných zážitků.

Comments are closed.